Carbon neutral – neutralne emisyjnie środki smarne Shell

Home/Aktualności/Carbon neutral – neutralne emisyjnie środki smarne Shell

Portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell na rynkach europejskich

Shell oferuje Klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i środki smarne przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi oraz dla przemysłu. Poszerzenie oferty jest ważnym elementem długoterminowej strategii Shell. Jej celem jest pomoc klientom kupującym środki smarne w realizacji ich potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Dzięki wprowadzeniu na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell zrekompensuje emisje z całego cyklu życia ponad 200. 000 litrów nowoczesnych syntetycznych środków smarnych. Odpowiada to wycofaniu z ruchu 340. 000 samochodów i ma zrównoważyć emisje 700. 000 ton CO2e rocznie. Emisje CO2, CH4, N2O są łącznie określane jako „ekwiwalent CO2” (CO2e). W Europie obejmie to rekompensatę ponad 60. 000. 000 litrów środków smarnych. Odpowiada to wycofaniu z ruchu 130. 000 samochodów i ma zrównoważyć emisje około 280. 000 ton CO2 rocznie. Rzeczywiste emisje z jazdy zależą od takich parametrów, jak typ samochodu, jego wiek, styl jazdy. obciążenie samochodu, jazda po mieście lub po autostradzie, i będą się różnić w indywidualnych przypadkach.

„Jako największy dostawca środków smarnych na świecie mamy dobrą pozycję wyjściową do wychodzenia naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów. Ciężko pracujemy również nad tym, by unikać i ograniczać emisje poprzez szersze zastosowanie energii odnawialnej w produkcji naszych środków smarnych, ograniczanie ilości odpadów oraz podnoszenie efektywności energetycznej naszej działalności. Ponadto pomagamy naszym klientom działać na rzecz ochrony środowiska, kompensując emisje z ich zakupów środków smarnych”. powiedział Parminder Kohli, wiceprezes Shell Lubricants na Europę, Rosję i Afrykę.

Strategia Shella na rynku środków smarnych

Neutralne emisyjnie środki smarne Shell będą dostępne we wszystkich krajach, w których obecny jest Shell, w tym także w Polsce. Shell zrekompensuje emisje z wybranych syntetycznych środków smarnych oferowanych na tych rynkach. W tym: olejów silnikowych Shell Helix do samochodów osobowych, Shell Rimula do samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi oraz szerokiej gamy olejów przemysłowych, takich jak Shell Omala oraz wybranych produktów Shell Gadus dla energetyki wiatrowej czy gamy oznaczonych certyfikatem Ecolabel produktów Shell Naturelle.
Wprowadzenie na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych przyczyni się do realizacji celu Shell, by do roku 2050 r. lub wcześniej stać się się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów i społeczeństwa. W dłuższej perspektywie najlepszym sposobem na obniżenie emisji są działania polegające na unikaniu i ograniczaniu emisji. Do czasu uruchomienia tych rozwiązań na masową skalę, Shell będzie korzystał z programów kompensacji emisji dwutlenku węgla. Pozwala to na równoległe równoważenie emisji gazów cieplarnianych. Globalny portfel opartych na ochronie przyrody kredytów węglowych, jakimi dysponuje Shell, będzie kompensował emisje CO2 na wszystkich etapach cyklu życia produktów: pozyskiwania surowców, pakowania, produkcji, dystrybucji, użytkowania przez klienta oraz utylizacji produktu.

Źródło: Shell Polska

Z gamy neutralnych emisyjnie produktów Shell w pierwszej kolejności wprowadziliśmy:

Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30

Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-20

Shell Helix HYBRID 0W-20

Shell Helix Ultra ECT 0W-30