Nasza firma

Home/O firmie/Nasza firma
 Biuro Handlowe JOTA Sp. z o.o. jest firmą działającą nieprzerwanie od 1989 roku.
Początkowa działalność  koncentrowała się na imporcie olejów silnikowych firmy Shell oraz ich dystrybucji w Poznaniu i Wielkopolsce. Dynamicznie rozwijająca się firma szybko znalazła uznanie wśród Klientów. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, sukcesywnie rozpoczęliśmy rozszerzanie gamy naszych produktów o oleje przekładniowe, sprężarkowe,  hydrauliczne,  turbinowe,  maszynowe,  obiegowe,   cylindrowe, olejowe nośniki ciepła („oleje grzewcze”), oleje białe dla przemysłu spożywczego,  hartownicze, izolacyjne, do maszyn włókienniczych, do urządzeń pneumatycznych, konserwujących, do obróbki metali, płyny eksploatacyjne, smary plastyczne, węglowodorowe preparaty do mycia przemysłowego.

Nasza działalność sukcesywnie obejmowała kolejne segmenty rynku. Zaufały nam siły zbrojne, policja, energetyka, przedsiębiorstwa produkcyjne, przedsiębiorstwa wydobywcze oraz dziesiątki mniejszych zakładów produkcyjnych, usługowych, stacji benzynowych i warsztatów.

W dniu dzisiejszym JOTA to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, prężnie działająca na terenie całego kraju. W centrali mieszczącej się w Janikowie koło Poznania oraz w dziesięciu swoich filiach (Bydgoszcz, Gorzów, Kalisz, Konin, Leszno, Piła, Sieradz, Szczecin, Toruń, Pruszcz Gdański) zatrudnione są obecnie 63 osoby. Swoim zasięgiem obejmujemy bezpośrednio całą północno-zachodnią Polskę.

Od początku istnienia firma związana jest z międzynarodowym koncernem petrochemicznym. W konsekwencji naszych działań już na początku współpracy otrzymaliśmy tytuł autoryzowanego dystrybutora Shell, by w chwili obecnej stać się  strategicznym dystrybutorem Shell.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która posiada w ciągłej sprzedaży szeroką gamę olejów, płynów i smarów AeroShell. Zaopatrujemy liczne grono odbiorców z branży lotniczej: producentów sprzętu, lotnicze firmy usługowe, aerokluby i prywatnych właścicieli samolotów i śmigłowców.
Naszą ofertę doskonale uzupełnia szeroka gama płynów i kosmetyków samochodowych linii Shell Car Care i Carifil. Ważnym ogniwem naszej działalności stała się sprzedaż szerokiej gamy żarówek samochodowych firm OSRAM, NEOLUX, TUNGSRAM i BOSMA. Jeden z liderów w segmencie oświetlenia samochodowego wyróżnił działalność naszej firmy, nadając tytuł autoryzowanego dystrybutora firmy OSRAM.
Uzupełnieniem naszej oferty jest dystrybucja czyściw i środków utrzymania czystości marki KIMBERLY & CLARK, której staliśmy się autoryzowanym dystrybutorem. W skład oferty wchodzi wszystko, co pozwala utrzymać czystość na każdym stanowisku pracy i w łazience: czyściwa, papiery, ścierki, kombinezony, ręczniki i mydła  oraz cały system odpowiednich dozowników.
 Jota jest reprezentantem firmy MotulTech w Polsce, która opracowuje, produkuje i sprzedaje przemysłowe środki smarne do obróbki metali i smarowania maszyn. Współpracujemy także z firmą Fuchs, produkującą najwyższej jakości oleje i smary dla przemysłu spożywczego.
Działalność firmy JOTA opieramy na wieloletnim doświadczeniu, zdobytym poprzez bezpośredni kontakt z klientami. Naszym celem jest profesjonalizm i wysoki standard obsługi klienta. W związku z powyższym, nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności poprzez poszerzanie swojej wiedzy. Uczestniczą, w specjalistycznych szkoleniach produktowych organizowanych przez naszych partnerów oraz doskonalą technikę sprzedaży i obsługi klienta. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo i higienę pracy, dbając o zdrowie i otaczające nas środowisko.
Firma działa w ramach Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001.

Mamy nadzieję, że jakość świadczonych przez nas usług handlowych, potwierdzona uzyskaniem przez naszą firmę Certyfikatu Jakości, dodatkowo zachęci Państwa do nawiązania współpracy z Biurem Handlowym JOTA Sp. z o.o.

1989 – Początek działalności handlowej w zakresie promocji i sprzedaży produktów Shella w ramach spółki JOTA

1992 – Założenie przez Marka Ciesielskiego firmy Biuro Handlowe JOTA z siedzibą w Poznaniu przy ul. Św. Marcin importującej i sprzedającej produkty Shell. 4 sierpnia tego samego roku następuje podpisanie pierwszego kontraktu z firmą Shell, dzięki któremu Biuro Handlowe Jota staje się Autoryzowanym Dystrybutorem Shell w Polsce.

1995-1997 – Okres intensywnego rozwoju firmy jako odpowiedź na potrzeby i wymagania rynku. Powstaje 9 filii regionalnych, liczba pracowników wzrasta do 45 osób, a ilość samochodów służbowych osiąga liczbę 25 sztuk.

1998 – Nowa lokalizacja firmy w Janikowie koło Poznania niesie ze sobą nowe standardy obsługi Klienta, nową jakość pracy i podwyższenie poziomu świadczonych usług. Powstaje magazyn centralny o powierzchni 1600m2.

1999 – Stale rosnący popyt i wymagania Klientów prowadzą do poszerzenia sprzedawanego asortymentu, obejmując nowe marki:

Żarówki samochodowe uznanych, światowych producentów: OSRAM.   TUNGSRAM, TESLA
System czyściw i utrzymania czystości firmy KIMBERLY & CLARK dla sklepów, warsztatów, stacji benzynowych, firm transportowych, hoteli, gastronomi, laboratoriów oraz zakładów przemysłowych wszelkich branż

2000 – Konsekwencją ciągłego i nieprzerwanego rozwoju staje się zmiana statusu prawnego firmy – powstaje Biuro Handlowe JOTA spółka z o.o., która przejmuje wszystkich dotychczasowych pracowników, majątek, a także wierzytelności i zobowiązania wobec Kontrahentów.

2004 – Powstaje skład podatkowy. Spółka rozpoczyna sprzedaż produktów bez akcyzy odbiorcom uprawnionym do zwolnienia z podatku akcyzowego.

2005 – Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 zapewniło dalszy wzrost zaufania Klientów wobec naszej Firmy.

2012 – W październiku 2012 zakończenie inwestycji rozbudowy magazynu w naszej siedzibie w Janikowie k/Poznania. Obecnie w naszej dyspozycji jest dodatkowo około 1100 miejsc paletowych (euro-palet), co sprawia, że posiadamy największy magazyn wśród dystrybutorów Shell w Polsce.

2014 – Otwarcie nowej filię naszej firmy w Pruszczu Gdańskim.

Dlaczego zachęcamy Państwa do zaufania naszej firmie?

Posiadamy znajomość rynku olejowego popartą ponad 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży olejów i smarów.

Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne – doświadczona wysoko wykwalifikowana kadra wsparta specjalistami, wielu pracowników pracuje od początku istnienia firmy.

Jesteśmy najstarszym, największym Autoryzowanym Dystrybutorem Shell w Polsce.

Posiadamy certyfikat – Strategiczny Dystrybutor Shell Polska.

Jesteśmy uczestnikiem – GLOBALNEGO PROJEKTU SHELL LUBRICANTS  „CHOPIN”.

Zapewniamy dostępność produktów oraz bezpośredni kontakt z Klientem poprzez magazyn centralny oraz magazyny w filiach.

Zapewniamy szybką realizację zamówień, większość dostaw realizujemy własnym transportem.

Mamy zintegrowany system zarządzania gospodarka magazynową i sprzedażą.

Jesteśmy uczestnikiem programu lojalnościowego „Klub Partnera – zarządzanego przez Shell Polska.

Proponujemy naszym Klientom atrakcyjne indywidualne promocje, inne niż pozostali dystrybutorzy.

Posiadamy rekomendacje producentów pojazdów oraz maszyn i urządzeń – produkty Shell wpisane w karty techniczno-ruchowe, fabryczne zalanie wielu maszyn i urządzeń.

Posiadamy doświadczenie w sprzedaży oświetlenia samochodowego poparte certyfikatem Autoryzowany Dystrybutor OSRAM.

Będąc Autoryzowanym Dystrybutorem KIMBERLY & CLARK zapewniamy specjalistyczne środki czystości.